Görükle evden eve taşıma Nakliyat firmalarında genellikle mobilya sökme ve takma konusunda yetenekli birileri bulunur. Ancak unutmayın ki söküp taktıkları eşyalar kendilerine ait değildir ve bu kişileri taşındıktan sonra bir daha bulamazsınız. Bu nedenle kesinlikle hassas işler yapacaklarını düşünmeyin. görükle evden eve nakliyat Büyük bir mobilya olmasa bile kitaplık, mutfak masası gibi küçük veya önemli eşyaları kendiniz söküp streç filmle sarmayı deneyin. görükle evden eve taşımacılık Benim ve pek çok kişinin taşınma sırasındaki en büyük sorunu nakliye firması bulmaktır. Tüm ev eşyalarınızı emanet ettiğiniz kişilerin işlerini ne kadar iyi yaptıkları ve nasıl taşıdıkları çok önemlidir. görükle evden eve nakliyat Maalesef ülkemizde görükle evden eve taşımacılık süreci, el emeği ile çalışan kişilerin isteksiz, dikkatsiz, saygısız ve etik dışı davranışları nedeniyle bir kabusa dönüşüyor. Her şehirde onlarca, büyük şehirlerde ise belki binlerce nakliye şirketi bulunmaktadır. Yani kamyon alan herkes kamyon taşımacılığı şirketi olabiliyor. görükle evden eve nakliyat Çalışanların neredeyse tamamı sigortasız ve yevmiyeyle çalışıyor. Bu nedenle ev eşyaları ile çimento torbaları arasında hiçbir fark görmüyorlar. görükle evden eve taşımacılık Son yıllarda artan göçmen ve mülteci işçi sayısı göz önüne alındığında, nakliye şirketlerinin Türkçe konuşmama ihtimali çok yüksek. Nakliye firması arıyorsanız öncelikle iş çevrenizdeki daha önce nakliye yapmış kişilere sormalı ve onların gerçekten memnun kaldığı firmalarla iletişime geçmelisiniz. Kimsenin önerdiği bir şirket bulamazsanız ya endüstriyel bir kamyonet aramalı ya da internette biraz araştırma yapmalısınız. görünüşte evde eve taşımacılık Bu yazı muhtemelen nakliye şirketlerine yönelik bir reklamdır. görükle evden eve taşıma Firmalarla görüşürken ve fiyat alırken sadece evin kaç oda ve oturma odası olduğunu ve nereye gideceğini soran firmalardan mutlaka uzak durun. görükle evden eve taşımacılık Taşınma günü “Bu parayla olmaz”, “Burada eşya çok”, “Yürüyüş uzun” gibi bahaneler üretip daha sonra daha fazla para istemeleri çok muhtemel. görükle evden eve nakliyat Taşınma gününde başka bir nakliye şirketi bulamadığınız için para ödemek zorunda kalırsınız ve motivasyonunuz düşer.

görükle evden eve taşıma firmaları

görükle evden eve taşıma Yeni bir eve yerleşmeden önce evin boş durumunu kontrol etmek ve incelemek gerekir. Boyama çalışmaları, uyumsuz perde ve avizeler, tadilat gerektiren alanlar gibi pek çok sorunla karşılaşabilirsiniz. görükle evden eve nakliyat Bu nedenle boya, temizlik ve tadilat işleri çok zaman aldığından evin en az bir ay önceden boş olması çok önemlidir. görükle evde eve taşıma Bir taşınmanın en meşakkatli kısımlarından biri de hiç kuşkusuz boya ve badana işidir. Bunun için bir ressam bulmanız gerekiyor. Eğer resim yapabiliyorsanız ya da bilen birini tanıyorsanız 2-3 gün sürse de mutlaka kendiniz yapmanızı öneririm. görükle evden eve taşıma Ne kadar kötü yaparsanız yapın, kesinlikle normal bir ressamdan daha dikkatli olacaktır. Özellikle elinizden gelenin en iyisini yaparsanız ve bunun için zamanınız varsa, taşınma süreci daha az stresli olacaktır. görükle evden eve taşımacılık Çünkü ne kadar çok usta, o kadar çok stres ve sorun. Bu arada usta dediğim kişilere bakmayın, onların çoğu da sizin gibi mesleğini deneme yanılma yoluyla öğrenen insanlar. görükle evden eve taşıma Kendi tecrübelerime dayanarak aşağıda hazırladığım basit tablo size evi kendiniz mi boyamalısınız yoksa bir boyacı mı tutmanız gerektiği konusunda fikir verebilir.

Görükle evden eve taşıma hizmetleri

görükle evden eve taşıma Gördüğünüz gibi bence duvarda duvar kağıdı varsa ve kaldırılması gerekiyorsa boyacının evi mutlaka boyaması gerekir. görükle evden eve nakliyat Duvar kağıdı sökmek oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Duvar kağıdı yapıştırıcısı düzgün bir şekilde çıkarılmazsa boyanın duvarda farklı desenler oluşturmasına neden olur. görükle evden eve taşımacılık Duvarlarda çok fazla sıva lekesi yoksa ve eski boya temiz görünüyorsa kendiniz rahatlıkla boyayabilirsiniz. görükle evden eve taşıma Boyama işini kimin yapacağına karar verdikten sonra renk seçimi ve boyama malzemelerinin satın alınması süreci gelir. Boya çeşitleri arasında silinebilir silikon boya iç cephelerde en çok kullanılan boyadır. Görükle evde eve taşıma renk markaları arasında hızlı bir şekilde arama yapabilir, istediğiniz renkleri seçebilirsiniz. görükle evden eve nakliyat Boya ve boya malzemeleri satın alırken, gücünüzün yettiği kalitede satın almanız çok önemlidir. görükle evden eve taşımacılık Boya yaparken evin boya işinin mümkün olduğu kadar erken yapılması avantajlıdır. Bu size evi temizlemek ve havalandırmak için yeterli zaman bırakır. görükle evden eve taşıma Yeni ev ile ilgili herhangi bir çalışma için taşınmadan önce elektrik, su ve doğal gaz aboneliğinizin olması gerekmektedir. görükle evden eve nakliyat Bunun için öncelikle evde sizden önce yaşayan kişinin eski faturalarına bakmanız veya sayaçların üzerine tesisat numaralarını yazmanız gerekmektedir. görükle evde eve taşıma Her abonelik, ile bağlı olarak farklı belgeler gerektirir. Ancak tüm aboneliklerinizi kira sözleşmesi veya tapu, DASK sözleşmesi, tesisat numarası ve kimlik belgesi ile tamamlayabilirsiniz. görükle evden eve taşıma Tüm abonelikler 2-3 gün içerisinde açılmaktadır. Yalnızca doğalgaz aboneliği için, memurlar evinize geldiğinde evde olmanız gerekir. görükle evden eve taşıma Abonelik açarken, eski evinizin aboneliğini daha sonraki bir tarihte kapatmak için de talimat verebilirsiniz. görükle evden eve nakliyat Taşınacağınız evde mülk yöneticisi, güvenlik görevlisi, kapıcı veya apartman görevlisi varsa mutlaka onlarla tanışın ve taşınmaya ilişkin herhangi bir kural olup olmadığını öğrenin. görükle evde eve taşımacılık Birçok lokasyonda taşınma günleri ve saatleri önceden belirlenmektedir. Ayrıca aynı gün içerisinde birden fazla kişinin taşınmasına da izin verilmemektedir. Bu nedenle bu tür detayları bilmeniz sizin için çok önemlidir.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara