görükle evden eve nakliyat Kapıdan kapıya nakliyat firmalarını detaylı araştırdınız ve fiyat ve koşullar açısından en iyi teklifi aldığınız firma ile anlaşmaya vardınız. görükle evden eve taşıma Evden eve taşınmak için eşyaların paketlenmesi gibi ek bir hizmet seçmediyseniz, nakliyeciler gelmeden bu görevi tamamlamanız gerekir. Peki bu durumda güvenli paketlemeyi nasıl sağlayacaksınız? görükle evden eve taşımacılık Tüm bunları 10 yazıdan oluşan yazımızda hazırladık. Gönderinizin toplam ağırlığı ödeyeceğiniz bedeli büyük ölçüde belirlediğinden, profesyonel taşıma uzmanları kapınızı çalmadan önce bir daha asla ihtiyacınız olmayacak şeylerden kurtulun. görükle evden eve nakliyat Uzmanların çoğunluğu, bir ürünü bir yılı aşkın süredir kullanmayan bir kişinin, o eşyadan kurtulmayı ciddi olarak düşünmesi gerektiği konusunda hemfikirdir, zira o eşyanın yararsızlığı zamanla daha da belirgin hale gelir. görükle evde eve taşıma Eşyalarınızı gözden geçirin ve kurtulmak istediğiniz eşyaları ayırın. Piyasa değeri hâlâ yerinde olanları satabilir, bir kısmını aile üyelerine ve yakın arkadaşlarına dağıtabilir, çeşitli hayır kurumlarına bağışlayabilirsiniz. Değersiz olanları geri dönüştürün. görükle evden eve nakliyat Nakliyeciler gelmeden önce hazırlanmanın bir diğer yolu da nakliyecilerin kabul etmeyeceği şeylerden kaçınmaktır. görükle evden eve taşıma Kapıdan kapıya taşıma şirketlerinin güvenlik nedeniyle taşınmasına izin verilmeyen bazı tehlikeli maddeler bulunmaktadır. Kanunen zorunlu olduğundan nakliyecileri istisna yapmaya ikna etmenin bir anlamı yok. görükle evden eve taşımacılık Profesyonel taşıma şirketlerinin taşımayı reddettiği üç temel ev eşyası kategorisi vardır: görükle evden eve nakliyat Aşındırıcı, patlayıcı ve yanıcı malzemeler, ör. Örneğin tehlikeli maddeler olarak silahlar ve mühimmat, kimyasallar, yağlar, temizleme sıvıları, boyalar vb. görükle evden eve taşıma Çabuk bozulan, soğutulmuş dondurulmuş gıdalar veya taze gıda olarak. Paketleme ekibiniz gelmeden önce yiyecek stokunuzu tüketmeyi unutmayın. görükle evden eve taşımacılık tesisleri – son derece kırılgan olmaları nedeniyle yeşil arkadaşlarınızın bakımı yalnızca sizin sorumluluğunuzdadır. Bitkilerinizi arkadaşlarınıza hediye olarak vermeyi veya yerel hastanelere, okullara, bakımevlerine vb. bağışlamayı düşünün. Bağış yapmayı düşünün.

görükle evden eve nakliyat hizmeti

görükle evden eve nakliyat Artık sadece kişisel eşyalarınızla yeni evinize veya dairenize taşınıyorsanız, her şeyin listelendiği ve uzmanlar tarafından tamamlanabilen ayrıntılı bir kontrol listesi oluşturmanın zamanı geldi. görükle evden eve nakliyat Ev eşyası envanteri iki ana nedenden dolayı iyi bir fikir olabilir: 1) Gönderinizdeki tüm öğelerin ayrıntılı bir listesini alacaksınız ve gişede teslim edilen öğelerde eksik veya hasarlı öğeler olup olmadığını kontrol edeceksiniz. 2) Teslim ettiğiniz mallardan herhangi birinin hasarlı veya eksik olduğunu tespit etmeniz durumunda sigortacınıza veya nakliyecinize sigorta talebinde bulunabilirsiniz. görükle evden eve taşımacılık Geleneksel kalem ve kağıt yöntemini kullanarak bir ev envanter listesi oluşturun (her bir öğenin türünü, miktarını ve mevcut durumunu işaretleyin, yorumlar için yer bırakın ve ek bir sütunu vurgulayın) veya modern teknolojiyi kullanın. Ev envanteri kontrol listesine önceden alışın. görükle evden eve nakliyat Nakliyat firmasının personeli gelmeden ne yapacaksınız? Anlaşmanız paketlemenin şirket tarafından yapılmasını içeriyorsa, ana görevlerinizden biri yeni evinize taşınacak her şeyi saklayacak bir yer seçmek olacaktır. görükle evden eve taşıma Açıkçası bu oda, profesyonel paketleme için ambalajsız bölge olacaktır. Çalışmaya başlamadan önce bu eşyaları kendiniz paketleyip taşımayı planladığınızı personele mutlaka bildirin. Bir kağıda “Paketlemeyin” yazıp odanın kapısına yapıştırın. görükle evde eve taşımacılık Yanınıza almak istediğiniz her şey için bir odanın tamamını rezerve etmeye gücünüz yetmiyorsa, odanın en azından bir kısmını toplayın ve yeniden paketlenmeyen bir bölge olarak kolayca tanımlanabildiğinden emin olun. görükle evden eve nakliyat İnsanların kendilerinin paketleyip taşıdıkları olağan şeyler genellikle önemli eşyalar, önemli belgeler, elektronik cihazlar, her türlü eşya, ilaç vb.’dir.

görükle evden eve nakliyat hizmetleri

görükle evden eve nakliyat Taşınma haftasında günlük hayatınıza devam etmek için kendinize özel bir kutu hazırlayın. Taşınma haftasını atlatmak için ihtiyacınız olan her şeyi toplayın. Önerilerimizden bazıları: Reçeteli ilaçlar, bozulmayan yiyecekler, şişelenmiş su, plastik mutfak eşyaları, havlular, yatak takımları, her aile üyesi için koruyucu giysiler, banyo malzemeleri, favori kitaplar veya oyunlar, gerekli araçlar. Buna mücevherler, aile yadigarları, önemli belgeler, pahalı elektronik eşyalar ve benzeri değerli eşyalar da dahildir. görükle evden eve nakliyat Profesyonel bir taşıma şirketine hazırlanmanın mükemmel bir yolu, çatı altında olabilecek evcil hayvanlar da dahil olmak üzere tüm aile üyelerinin güvenliğini sağlamaktır. görükle evden eve taşımacılık Taşınanlar geldiğinde neler bekleneceğini ve bu heyecan verici ve tehlikeli aşamada hangi üyenin rol oynayacağını konuşmak için bir aile toplantısı düzenleyin. görükle evden eve taşıma Yeterince uzun sürmeyen ama günlerce süren bir paketleme işi için evinizde yabancılarla buluşmak zorunda kalıyorsunuz. Ve sonra güvenlik birdenbire büyük bir sorun haline gelir. görükle evden eve nakliyat Taşınma süreci ailenizdeki herkes için stresli bir aksamaya dönüşür. Bu nedenle, hareketinizin başkaları için de travmatik olmadığından emin olun. görükle evden eve taşıma Çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı mümkün olduğunca paketlerden uzak, tercihen %100 güvenli bir odada saklayın. Güvenilir kişilerin sevdiklerinizle birlikte kalmasını ve işe alınan nakliyecilerin işlerini yapmasını sağlayın. Profesyonel nakliye şirketlerini tercih etmenin pek çok nedeni vardır: Kaliteli paketleme malzemeleri getiriyorlar, deneyim ve güce sahipler, hızlı ve güvenlik önlemlerini dikkate alarak paketleme yapıyorlar ve aynı zamanda sigortaları da uygun. Görükle evde eve taşıma bu nedenle kolilerinizi paketlerken oluşabilecek hasarların sorumluluğunu üstlenir. Ancak daha dikkatli olmanız size zarar vermez, aksine taşınma sonrası yaşanabilecek bir sorunu lehinize çözmenize yardımcı olabilir. Güvenilir dijital kameranızı alın ve nakliyeciler gelmeden ev eşyalarınızın bol bol fotoğrafını çekin. Fotoğraf çekerken değerli eşyalara ve antikalara odaklanın ve bol miktarda yakın çekim fotoğraf çekmeye özen gösterin. Siz ve size teslimatı yapan nakliye şirketi arasında bir anlaşmazlık ortaya çıkarsa, bu fotoğraflar, eşyaların paketleme başlamadan önceki durumuna dair kanıt olarak kullanılabilir.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şimdi Ara